Baseball, Eden Prairie, Youth Sports, Little League, Baseball Teams, Eden Prairie Sports,

Home
Sponsored By:   Baseball 365
Eden Prairie, MN
 Mon 05/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Nesbit 1 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #2 Practice    MS 
Nesbit 2 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #3 Practice    MS 
Chaska, Community Park 6:30p 8:30p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> Carver 2 Game 45G-EP Team #5 Field 3  MS 
6:30p 8:30p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> 45G-EP Team #3 Game Carver 1 Field 1  MS 
Eden Lake 2 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #5 Practice    MS 
7:15p 8:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #2 Practice    MS 
Eden Lake 3 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #8 Practice    MS 
7:15p 8:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #1 Practice    MS 
Eden Valley 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #4 Practice    MS 
Flying Cloud 1 6:00p 8:00p  >Community League Teams>8&9 Grade> 89G-EP Team #3 Practice    MS 
Flying Cloud 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AAA Eagles Game    BP 
Flying Cloud 3 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #7 Practice     
Flying Cloud 4 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #8 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #4 Practice     
Flying Cloud 5 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #9 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #5 Practice     
Flying Cloud 6 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #1 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #6 Practice     
Flying Cloud 7 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #2 Practice     
Flying Cloud 8 6:00p 7:15p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #3 Practice     
Grill West 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Red Practice    BP 
Hidden Ponds 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11A White Practice    BP 
Miller 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Practice    BP 
Miller 2 6:15p 8:15p  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Game Osseo/Maple Grove   KW 
Miller 3 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U12> 12A White Practice    BP 
Miller 8 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14/15A White Game St. Louis Park   BP 
Prairie View 1 5:30p 6:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #3 Practice     
6:00p 7:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #2 Practice     
6:30p 7:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #5 Practice     
Prairie View 2 5:30p 6:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #4 Practice     
6:00p 7:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #1 Practice     
Willow Park 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Practice    BP 
Shakopee, East Middle School 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #1 Game Shakopee Black   JC 
St Bonifacius, St Boni Townsedge 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Game Waconia Wildcats    
 Tue 05/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Creekwood 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10A White Practice    EB 
Eden Lake 2 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #7 Practice    MS 
7:15p 8:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #9 Practice    MS 
Eden Lake 3 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #4 Practice    MS 
7:15p 8:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #3 Practice 3G-Team #6   MS 
Eden Valley 6:15p 8:15p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #3 Game Chaska 1   MS 
Flying Cloud 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14AAA Eagles Practice     
Flying Cloud 3 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #7 Practice     
Flying Cloud 4 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #8 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #4 Practice     
Flying Cloud 5 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #9 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #5 Practice     
Flying Cloud 6 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #1 Practice     
7:15p 8:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #6 Practice     
Flying Cloud 7 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #2 Practice     
Flying Cloud 8 6:00p 7:15p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #3 Practice     
Grill West 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Game    BP 
Miller 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Practice    KH 
Miller 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11AA Black Practice    BP 
Miller 3 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U12> 12AA Black Practice    BP 
Miller 8 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14AA Black Practice    BP 
Prairie View 1 5:30p 6:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #14 Practice     
6:00p 7:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #7 Practice     
6:30p 7:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #9 Practice     
7:00p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #11 Practice     
Prairie View 2 5:30p 6:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #6 Practice     
6:00p 7:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #8 Practice     
6:30p 7:30p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #10 Practice     
7:00p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #12 Practice     
7:00p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #13 Practice     
Excelsior, Excelsior Commons 5:00p 7:00p  >Travel Teams>U13> 13A White Game Minnetonka Excelsior Commons  JT 
Minneapolis, Neiman/Fort Snelling 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Game Minneapolis Millers Nieman #4  KW 
Minnetonka, Freeman Park Field #1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Game  vs Minnetonka  SJ 
Minnetonka, Minnetonka Bennett #2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11A White Game Minnetonka White   ML 
Shakopee, East Jr High 6:30p 8:30p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> Shakopee Red Game Edina 2   MS 
 Wed 05/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Nesbit 1 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #4 Game Edina 1   RN 
Nesbit 2 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #2 Practice    MS 
6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #1 Practice    MS 
Bloomington, Hrbek 7 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Game Bloomington Bandits Blue   AL 
Chanhassen, Bandimere 2 6:30p 8:30p  >Community League Teams>8&9 Grade> Chan89-1 Game 89G-EP Team #2   RQ 
Chanhassen, Bandimere 3 5:30p 7:30p  >Travel Teams>U12> 12AA Black Game Minnetonka Blue Wearing RED  ME 
Chaska, Community Park 6:30p 8:30p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> Carver 2 Game 45G-EP Team #1 Field 3  MS 
Eden Lake 2 6:00p 7:30p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #1 Game 3G-Team #5   KT 
Eden Lake 3 6:00p 7:30p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #8 Game 3G-Team #2   ME 
Eden Valley 6:30p 8:30p  >Community League Teams>6&7 Grade> 67G-EP Team #3 Game Edina 2   MS 
EPHS 4:15p 7:15p  >Eden Prairie High School> EPHS 9A Game     
Flying Cloud 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14/15A White Game Waconia Wildcats   JW 
Flying Cloud 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13A White Practice    BP 
Miller 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10A White Game    BP 
Miller 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11AA Black Game    BP 
Miller 3 6:30p 8:30p  >Travel Teams>U12> 12A White Game Wayzata Blue   CH 
Miller 8 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14AA Black Game Plymouth/Wayzata   BP 
Prairie View 1 5:30p 6:45p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #1 Game     
6:45p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #5 Practice     
Prairie View 2 5:30p 6:45p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #3 Game     
Round Lk Stadium 6:30p 9:30p  >Eden Prairie High School> EPHS Varsity Game     
Edina, Courtney 3 6:30p 8:30p  >Community League Teams>8&9 Grade> Edina89-1 Game 89G-EP Team #1   RQ 
Maple Grove, Fernbrook 6:15p 8:15p  >Travel Teams>U14> 14AAA Eagles Game    AA 
TBD, TBD 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Red Game Orono Location Maple Plain Northside  KH 
 Thu 05/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chanhassen, Lake Ann #3 5:30p 7:30p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> Chan 1 Game 45G-EP Team #2   CG 
Eden Lake 2 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #7 Game 3G-Team #9   RJ 
7:15p 8:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #3 Practice    MS 
Eden Lake 3 5:45p 7:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #4 Game 3G-Team #6   J M 
Flying Cloud 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14/15A White Practice    BP 
Flying Cloud 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Practice    BP 
Flying Cloud 3 6:00p 7:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #7 Practice     
6:00p 7:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #2 Game 2G-Team #8    
Flying Cloud 4 7:00p 8:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #3 Game 2G-Team #6   EB 
Flying Cloud 5 6:00p 7:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #4 Game 2G-Team #9    
Flying Cloud 6 7:00p 8:30p  >Community League Teams>2 Grade> 2G-Team #1 Game 2G-Team #5   EB 
Forest Hills W 6:15p 8:15p  >Community League Teams>4th & 5th Grade> 45G-EP Team #5 Game 45G-EP Team #4    
Grill East 6:00p 8:00p  >Community League Teams>8&9 Grade> 89G-EP Team #2 Practice    MS 
Hidden Ponds 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11AA Black Practice    BP 
Miller 1 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Game    BP 
Miller 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Practice    BP 
Miller 3 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U12> 12A White Practice    BP 
Eden Prairie, Prairie View 5:30p 6:45p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #12 Practice     
Prairie View 1 5:30p 6:45p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #9 Game TB-Team #14    
6:45p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #7 Game TB-Team #13    
Prairie View 2 5:30p 6:45p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #8 Game TB-Team #11    
6:45p 8:00p  >Community League Teams>T-Ball> TB-Team #6 Game TB-Team #10    
Edina, Courtney 2 8:00p 10:00p  >Travel Teams>U12> 12AA Black Game Edina Wearing RED  ME 
Edina, Courtney 4 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U10> 10A White Game Edina White   EB 
Minneapolis, Neiman/Fort Snelling 8:15p 10:15p  >Travel Teams>U13> 13A White Game Minneapolis Millers Neiman/Ft Snelling Field #3 - 6247 Bloomington Rd, St. Paul, MN  JT 
Shakopee, Riverview 6:30p 8:30p  >Community League Teams>8&9 Grade> Shak89-1 Game 89G-EP Team #3   RQ 
St Bonifacius, St Boni Townsedge 6:15p 8:15p  >Travel Teams>U11> 11A White Game Waconia Wildcats   ML 
 Fri 05/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chaska, Chaska, Pioneer Park 4:00p 6:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Tournament Bloomington Bandits Red Pioneer Field #6; we are HOME team  AL 
Chaska, Community Fields 6:00p 7:45p  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Tournament Minneapolis Millers Chaska Community Field #1  KW 
EPHS 4:15p 7:15p  >Eden Prairie High School> EPHS 10A Game     
Flying Cloud 2 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AAA Eagles Practice    BP 
Flying Cloud 3 6:00p 7:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #2 Game 1G-Team #8    
Flying Cloud 4 6:00p 7:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #3 Game 1G-Team #6    
Flying Cloud 5 6:00p 7:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #4 Game 1G-Team #9    
Flying Cloud 6 6:00p 7:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #1 Game 1G-Team #5    
Flying Cloud 7 6:00p 7:30p  >Community League Teams>1 Grade> 1G-Team #7 Practice     
Franlo 6:00p 8:00p  >Community League Teams>Senior Youth Baseball League> EP Black Game    MS 
Prairie View 1 6:00p 7:30p  >Travel Teams>U9> 9U Red Practice    JR 
Prairie View 2 6:30p 8:00p  >Travel Teams>U9> 9U Black Practice    JM 
Round Lk Stadium 4:15p 7:15p  >Eden Prairie High School> EPHS JV Game     
Edina, Countryside Prep 6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14AAA Eagles Edina Tournament  Actual game times TBD  AA 
TBD, TBD TBD   >Travel Teams>U13> 13AA Red Tournament  Brooklyn Park Tournament  KH 
3:00p 9:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Tournament  Chaska Tournament  SJ 
 Sat 05/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chaska, Community Fields 8:00a 9:45a  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Tournament Chaska Chaska Community Field #1  KW 
12:00p 1:45p  >Travel Teams>U11> 11AAA Eagles Tournament Orono Chaska Community Field #1  KW 
Chaska, Lions Field 8:00a 10:00a  >Travel Teams>U10> 10AA Black Tournament Chaska Lions Field #1; we are AWAY team  AL 
12:00p 2:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Tournament Glen Lake Lions Field #1; we are AWAY team  AL 
Eden Lake 2 9:00a 10:30a  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #2 Game 3G-Team #3    
10:45a 12:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #4 Game 3G-Team #5    
12:30p 1:45p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #7 Practice    MS 
Eden Lake 3 9:00a 10:30a  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #1 Game 3G-Team #9   KT 
10:45a 12:15p  >Community League Teams>3 Grade> 3G-Team #8 Game 3G-Team #6    
EPHS 1:00p 4:00p  >Eden Prairie High School> EPHS 9A Game     
Flying Cloud 1 11:00a 1:00p  >Community League Teams>8&9 Grade> 89G-EP Team #1 Game 89G-EP Team #2   MS 
Forest Hills W 10:00a 11:30a  >Community League Teams>4th & 5th Grade> 45G-EP Team #5 Practice    JC 
Franlo 10:30a 1:30p  >Adult> Eden Prairie Saints Game    BP 
Grill East 11:00a 1:00p  >Community League Teams>8&9 Grade> 89G-EP Team #3 Practice    MS 
Miller 8 1:00p 4:00p  >Eden Prairie High School> EPHS JV Game     
Round Lk Stadium 1:00p 4:00p  >Eden Prairie High School> EPHS Varsity Game     
Edina, Courtney 3 10:00a 11:00a  >Travel Teams>U14> 14AAA Eagles Edina Tournament  Actual game times TBD  AA 
Inver Grove Heights, Rich Valley 9:00a 11:00a  >Travel Teams>U14> 14AA Black Tournament St Paul Highland Park   BP 
11:15a 1:15p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Game Cottage Grove   JT 
1:30p 3:30p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Game Shakopee   JT 
1:30p 3:30p  >Travel Teams>U14> 14AA Black Tournament Stillwater   BP 
6:00p 8:00p  >Travel Teams>U13> 13AA Black Game Stillwater   JT 
6:00p 8:00p  >Travel Teams>U14> 14AA Black Tournament East Ridge   BP 
TBD, TBD 8:00a 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Tournament  Chaska Tournament  SJ 
 Sun 05/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chaska, Community Fields 1:00p 3:00p  >Travel Teams>U10> 10AA Black Tournament  Chaska Tourn Championship; ONLY if we place in TOP 2 in Pool  AL 
EPHS 3:00p 8:00p  TBD Twin Cities Amateur Baseball Lea    BP 
Flying Cloud 2 5:30p 6:30p  >Travel Teams>U9> 9U Black cages only    JM 
Edina, Courtney 3 11:00a 12:00p  >Travel Teams>U14> 14AAA Eagles Edina Tournament  Actual game times TBD  AA 
TBD, TBD 8:00a 8:00p  >Travel Teams>U10> 10AAA Eagles Tournament  Chaska Tournament  SJ